Gospodarstwo zawsze pod ręką z 365FarmNet

Written by on 6 June 2018

W dzisiejszych czasach, kiedy rolnictwo jest już mocno rozwinięte, a na rynek wciąż napływają coraz to bardziej zaawansowane nowinki techniczne, dostępne są także nowoczesne rozwiązania, wspomagające zarządzanie gospodarstwem. Mowa o programach, które znacznie ułatwiają m.in. prowadzenie dokumentacji oraz pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze.

Warto zatem poświęcić chwilę na znalezienie odpowiedniego programu, który przyniesie nam  w krótkim czasie wymierne korzyści, a zarządzanie gospodarstwem stanie się o wiele szybsze i łatwiejsze.

Na początku należałoby zadać sobie pytanie, co w praktyce powinien zaoferować taki program, by w konsekwencji faktycznie stał się on niezbędnym i przydatnym narzędziem, wykorzystywanym w pracy na gospodarstwie?

Warto by był to program, który jest łatwy w obsłudze: praktyczny, mobilny i niezawodny, a zapisywane w nim dane są w pełni bezpieczne.

 

Dlaczego 365FarmNet?

365FarmNet to innowacyjne oprogramowanie rolnicze, które działa w chmurze i pomaga w zapisywaniu wszystkich wykonanych i planowanych czynności. Wykonuje ono za rolnika dużą część „papierkowej” pracy, która jest przecież niezwykle czasochłonna i monotonna.

Niewątpliwie wielką zaletą 365FarmNet jest fakt, że program tworzony jest przez rolników, którzy doskonale znają potrzeby użytkowników (także rolników) i są z nimi w ciągłym kontakcie, by wspólnie tworzyć oraz wprowadzać nowe, innowacyjne rozwiązania.

Co ważne, 365FarmNet działa w chmurze, dzięki czemu jest on stale udoskonalany oraz regularnie aktualizowany i rozszerzany o nowe funkcje – tak, by spełniał oczekiwania nawet najbardziej wymagających rolników i sprawiał, że praca staje się mniej czasochłonna i bardziej efektywna.

 

Co jeszcze daje rolnikom 365FarmNet?

Niezależność – to kluczowe słowo. Nieistotne od jakiego producenta, czy firmy pochodzą produkty i maszyny używane w gospodarstwie. Nieważne jest także miejsce, w którym użytkownik się aktualnie znajduje. Nie liczy się obszar działalności, rozmiar ani rodzaj gospodarstwa.

365FarmNet działa po prostu zawsze i wszędzie, umożliwiając jednocześnie dokumentowanie działań zgodnie z normami i wymogami wzajemnej zgodności.

Mobilność programu zapewniają bezpłatne aplikacje – 365Crop, 365Cattle i 365Active.  Dzięki nim można zarządzać swoim gospodarstwem dosłownie z każdego miejsca i w dowolnej chwili. A to dlatego, że funkcjonują one też w trybie offline – na polu, w magazynie, czy w oborze można bez obaw zapisywać wykonane lub planowane czynności, które po synchronizacji i uzyskaniu dostępu do internetu będą także widoczne na platformie 365FarmNet. Aplikacje działają na systemach operacyjnych iOS oraz Android i można je pobrać ze sklepu Google Play lub App Store.

Dzięki temu, że aplikacje pozwalają na zdalne korzystanie z platformy 365FarmNet, rolnicy mają możliwość jeszcze bardziej sprawnej i łatwiejszej dokumentacji podjętych działań. Mobilna dokumentacja w czasie rzeczywistym to niezwykle cenna funkcja, bo pozwala zaoszczędzić czas, który należałoby przeznaczyć na zapisanie danej czynności po powrocie do domu, bądź biura.

Aplikacje dają zatem ogromny zakres wygody i komfortu, umożliwiając szybki dostęp do mapy z polami oraz wykazem upraw. Pod ręką rolnika jednocześnie dostępna jest cała kartoteka pól i lista zwierząt. Natomiast na etapie samych prac polowych, zlecone zadania do wykonania mogą być zdalnie wysłane pracownikowi z programu 365FarmNet bezpośrednio do aplikacji, znajdującej się na jego telefonie. Potem pozostaje już tylko wykonanie pracy oraz jej szybka dokumentacja z dowolnego miejsca.

To jednak nie wszystko, bo pomocne są także takie udogodnienia, jak: kalkulator napełnień opryskiwacza, saldo nawożenia, pogoda,  czy rozpoznawanie pól za pomocą GPS.

W pełni zautomatyzowany przekaz informacji między aplikacjami, a platformą 365FarmNet umożliwia wgląd do danych praktycznie w każdym momencie. Pozwala to również na zintegrowanie wszystkich pracowników lub innych partnerów, co z kolei prowadzi do wyraźnego wzrostu wydajności.

 

Cyfrowe zarządzanie gospodarstwem dla wszystkich rolników.

Dużym plusem 365FarmNet jest także łatwa obsługa i mnogość funkcji.

Bezpłatna wersja podstawowa platformy365FarmNetzawiera wszystkie niezbędne funkcje, jakie potrzebuje rolnik do prowadzenia wymaganej dokumentacji: od planowania upraw po ich zbiór, od dokumentowania wykonanych, czy planowanych prac, po wgląd do analiz, które tworzą się automatycznie na podstawie zapisanych dokumentacji.

Dostępna jest również mapa gospodarstwa z powierzchniami rolnymi i uprawami, podstawowa prognoza pogody, interaktywny kalendarz i wgląd do struktur upraw oraz kartotek pól. Rolnicy mają także dostęp do ogólnej bazy nawozów, środków ochrony roślin oraz roślin i ich odmian, ale mogą również sami wprowadzać informacje o wszystkich popularnych odmianach, nawozach i środkach.

Poza rozwiązaniami dotyczącymi uprawy roślin, 365FarmNet umożliwia też prowadzenie dokumentacji związanych z hodowlą bydła, dzięki podstawowemu modułowi „Bydło” oraz aplikacji 365Cattle.

 

Dla każdego coś dobrego

Na platformie 365FarmNet dostępny jest także sklep online, w którym można dokupić dodatkowe moduły.

Dzięki temu każdy użytkownik może dowolnie rozszerzać swoją darmową wersję podstawową 365FarmNet o funkcje, których naprawdę potrzebuje.

Abonamenty za dodatkowe moduły sąrozliczane w cyklu miesięcznym, co umożliwia ewentualną rezygnację z wykupionego modułu w dowolnym momencie i w razie potrzeby ponowne wykupienie wybranego komponentu, czy  funkcji.

 

System 365Active – optymalny przegląd i komfortowe prowadzenie dokumentacji.

Jednym z takich dodatkowych modułów jest system365Active. Jest to system do automatycznego zapisu czasu pracy oraz sprawnego prowadzenia dokumentacji. W skład systemu 365Active wchodzą: nadajniki 365ActiveBox, aplikacja 365Active oraz nowy moduł 365ActiveDoc służący do generowania raportów, dzięki którym można optymalizować procesy w gospodarstwie. Za pomocą nadajników 365ActiveBox oraz aplikacji 365Active można mieć podgląd na swoje wszystkie ciągniki i maszyny bez względu na ich rok produkcji, czy producenta.
Za sprawą automatycznych propozycji raportów dokumentacja przebiega całkowicie w tle, a na podstawie analiz można na przykład udoskonalić procesy pracy i wykorzystanie maszyny.

Systemem 365Active w bardzo prosty sposób umożliwiapodgląd na wszystkie swoje maszyny w czasie rzeczywistym, pozwalając jednocześnie prowadzić dokumentację w wygodny sposób.
Dzięki systemowi 365Active można automatycznie rejestrować z dokładnością co do minuty czas oraz inne dane dotyczące pracy maszyn i podejmowanych czynności. Automatycznie zapisywane są takie informacje jak:

– Kto (kierowca, pracownik)

– Kiedy (data, godzina)

– Gdzie (pola)

– Czym (ciągnik oraz maszyna zaczepiana)

– Jak długo (czas trwania)

 

Bezkompromisowo bezpiecznie

W 365FarmNet bezpieczeństwo danych jest priorytetem, dlatego dostęp do nich na swoim koncie posiada tylko założyciel konta. Jako, że program działa w chmurze, to wszystkie dane są zapisane na niemieckich certyfikowanych serwerach, które spełniają rygorystyczne warunki niemieckiej polityki prywatności i są regularnie zabezpieczane. Dodatkowo istnieje możliwość dowolnego definiowania praw edycji i odczytu danych dla swoich pracowników, przez co każdy właściciel kontamoże decydować, który z pracowników do czego ma wgląd i co może zapisywać w programie.

 

Jak zacząć?

Aby rozpocząć pracę z 365FarmNet, wystarczy założyć bezpłatne konto na stronie www.365FarmNet.pl, wprowadzić swoje dane podstawowe, pobierać darmowe aplikacje, zsynchronizować je z platformą 365FarmNet  i zacząć dokumentować.


FarmRadio

Current track
TITLE
ARTIST

Background