Słoweńska innowacyjność na wyciągnięcie ręki

Written by on 7 June 2018

Samo serce Słowenii, pełne lasów i przejrzystych jezior, a gdzieś pomiędzy nimi Savinjska dolina
i  ukryte w niej Šempeter  – to właśnie tutaj, w 1954 roku zaczął rodzić się SIP.

Czym jest SIP Strojna Industrija d.d.? Określenie „głównym dostawcą dla gospodarstw rolnych w Słowenii” nie jest wystarczające. SIP to 40 lat tradycji rozwoju i produkcji urządzeń stosowanych w rolnictwie, mocne ukierunkowanie na rynki zagraniczne, eksport blisko 85% produkcji do niemal wszystkich państw Europy. SIP to również podbijanie Kanady, Australii, lecz przede wszystkim zespół ludzi. Zespół z ambicjami, który pragnie stać się liderem w swojej dziedzinie. Zespół z wizją, nastawiony na nieustanny rozwój i efektywną produkcję, zapewniający najwyższy poziom sprzedaży i usług posprzedażowych. Zespół, który oferuje klientom wydajne maszyny wysokiej jakości w najkorzystniejszych cenach.

Najpierw był Agroserwis, warsztat zajmujący się konserwacją i naprawą maszyn rolniczych, do którego stopniowo zaczęto  wprowadzać również ich produkcję.  1967 to rok zmiany nazwy – wtedy SIP stał się SIPem, jednak najbardziej przełomowy okazał się 1969 – wówczas firma skoncentrowała się na seryjnej produkcji maszyn rolniczych i powoli zaczęła wycofywać pozostałą produkcję, stawiając na maszyny tworzone dzięki własnej wiedzy i doświadczeniu.

Lata 80. przyniosły SIPowi ugruntowaną pozycję wśród wyróżniających się w Europie producentów maszyn rolniczych, lata 90. firma wykorzystała zaś na wprowadzanie produktów na rynki zachodnioeuropejskie.

Każda nowopowstająca marka powinna inspirować się mottem, jakie obrał SIP. Dewizą firmy jest bycie otwartym na życzenia, potrzeby i sugestie klientów, a także partnerów, branży i wszystkich tych, którzy wykazują zainteresowanie współpracą. Nie bez przyczyny głównym celem przedsiębiorstwa jest wykonywanie pracy zgodnie z hasłem „SIP WASZYM PARTNEREM W ROLNICTWIE” .

Mimo asortymentu odzwierciedlającego światowe trendy, charakteryzującego się dużą, wydajną i profesjonalną mechanizacją z wykorzystaniem technologii przyjaznych dla środowiska, SIP nie zaniedbuje mniejszych, górskich gospodarstw. Szczególna dbałość o każdego, nawet najmniejszego rolnika, jak również innowacyjność, dobra organizacja i wykształcone kadry o wysokich kwalifikacjach, to czynniki stanowiące gwarancję ciągłego rozwoju w kwestii budowy nowych maszyn i produktów wysokiej jakości. Bezpieczne użytkowanie maszyn SIPu gwarantuje certyfikat jakości ISO 9001. Wszystkie z maszyn posiadają oznaczenie CE, co oznacza spełnianie wysokich, europejskich standardów.

No i marketing. Od szerokiej, stabilnej sieci sklepów zaczynając, na sprzedaży (połączonej z doradztwem i szkoleniami) i usługach posprzedażowych kończąc.

Kiedy zaczniecie zastanawiać się, która firma jest w stanie zadowolić Was najbardziej podczas zakupu maszyn rolniczych, nie musicie od razu podążać umysłem w kierunku bajecznych jaskiń, ośnieżonych szczytów Alp i niesamowitych jezior polodowcowych, nie musicie udawać się do Słowenii, by odnaleźć Savinjską dolinę i  Šempeter. Możecie, lecz nie musicie, bo ze względu na wspomniany marketing, w niezawodne maszyny SIP zaopatrzycie się nawet kilka kilometrów od własnego domu.


Continue reading

FarmRadio

Current track
TITLE
ARTIST

Background